Începând de miercuri, 16 iulie 2025, Teatrul pentru copii „Arlechino” Brașov aduce magia spectacolului în aer liber, în parcurile și piețele din oraș.
În fiecare dimineață, de la ora 10:00, cei mici (și nu numai!) sunt invitați să se bucure de povești îndrăgite, personaje haioase și atmosferă de vacanță.
Ne găsiți în toate colțurile Brașovului: de la Parcul Trandafirilor și Piața Sfatului, până la Cartierul Astra sau Piața Brassai.
Participarea este gratuită și toți sunt bineveniți – părinți, bunici, prieteni sau simpli trecători. Până pe 1 august, vă așteptăm cu spectacole pentru toate vârstele.
Apoi, vom pune punct stagiunii 2024–2025 și vom lua o scurtă pauză… ne revedem în toamnă, cu o nouă stagiune!
Programul complet:
- Un arici mofturici – Miercuri 16 iulie – Parcul Trandafirilor, Cartier Valea Cetatii
- Cei trei purcelusi – Joi 17 iulie – Parcul Sportiv, Cartier Tractorul
- Un arici mofturici – Vineri 18 iulie – Piata George Enescu, Centru
- Scufita Rosie – Luni 21 iulie – Parcul Albert Einstein, Cartier Bartolomeu
- Clara si agentul Pic – Marti 22 iulie – Parcul Stefan cel Mare, Cartier Astra
- Scufita Rosie – Miercuri 23 iulie – Debarcader Lac, Cartier Noua
- Punguta cu doi bani – Joi 24 iulie – Piata Sfatului, Centru
- Gulliver in tara papusilor – Vineri 25 iulie – Piata Brassai, Centru
- Un arici mofturici – Luni 28 iulie – Parcul La lepure, Cartier Valea Cetatii
- Gulliver in tara papusilor – Marti 29 iulie – Parcul Consiliul Europei, Centrul Civic
- Punguta cu doi bani – Miercuri 30 iulie – Parcul Titulescu, Centru
- Cei trei purcelusi – Joi 31 iulie – Aleea de sub Témpa, Centru
- Punguta cu doi bani – Vineri 1 august – Piata Sf. loan, Centru
Abonează-te la Newsletterul Gokid! Fii la curent cu evenimentele importante pentru copii din Brasov!