Noaptea Albă a Galeriilor 2018 – White Night of the Art Galleries

Friday 05 October 2018
București

Vineri, 5 octombrie, ne întâlnim la Noaptea Albă a Galeriilor!

O nouă ediție a Nopții Albe a Galeriilor invită publicul să parcurgă un traseu nocturn în compania artei contemporane! Vernisaje, performance-uri, spații alternative, galerii de artă și ateliere de artist, toate împreună generează an de an o nouă hartă a orașelor în care are loc acest eveniment.

Pregătiți-vă deci pentru un traseu cultural vineri 5 octombrie începând cu ora 19:00 și până târziu în noapte în orașele: București, Arad,Brașov, Cluj Napoca, Craiova, Iași, Miercurea Ciuc, Petrila, Reșița, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Târgu Mureș și Timișoara!

Programul NAG Național inițiat și coordonat de Asociația Ephemair este dezvoltat cu sprijinul BRD Groupe Societe Generale în orașele participante de către partenerii săi locali.

In București traseul cultural va fii realizat prin participarea a peste 70 de galerii de artă, instituții culturale spații alternative și ateliere de artist.

Informații complete sunt disponibile pe site-ul www.noapteagaleriilor.ro si pe aplicația de telefon NAG (disponibilă pentru Android și iOS).

PROGRAM Noaptea Albă a Galeriilor

Locație Interval orar Eveniment
1001 ARTE 19:00 – 03:14 BESTIAR II
A5 Studio Space 19:00 – 03:00 Muzeul Benzii Desenate
ALERT studio 19:00 – 02:00 THANK YOU FOR BUYING!
AnnArt Gallery 19:00 – 02:00 TAVANE
ART HUB 19:00 – 02:29 Autoportret
ART HUB 19:00 – 03:00 Fotografia
Art Yourself Gallery 19:00 – 01:30 Eclectic IM-probabilities
Art Yourself Gallery 19:00 – 01:30 Confessions
Artera | art + medicine 20:00 – 03:00 Muzeul Salvarii
Atelier 030202 18:00 – 00:00 MISSING THOUGHTS
Atelier Anca Coller 19:11 – 02:15 “Art Sheet Cleaning” – visual arts installation
Atelier Lucian Sandu Milea 20:00 – 04:00 STOC – Bazar Creativ
BEAT bar umanist 19:00 – 07:00 Urmariti de suprarealism
Beciul Național de Artă Contemporană 19:00 – 04:00 DO YOU MIND MY MIND
Biblioteca Centrală Universitară ” Carol I „ 19:00 – 01:00 „Alb-Negru”expozitie grafica ,foto &video
Carol 53 20:00 – 03:00 365
Carturesti Carusel 19:00 – 23:59 Redescoperirea apei calde
Casa Dacia 21:00 – 01:00 DIPLOMA 2018
Casa MANU 19:00 – 03:00 Re-Cycling Histories
Celula de arta 18:00 – 20:00 Sasha Meret – Singularitate
CENTRUL DE ARTA MORA 20:00 – 03:00 MORA EMERGING 2018
CINETic 19:00 – 01:00 UTOPHOBIA
Combinatul Fondului Plastic- Curtea interioara 19:00 – 01:00 Krinollette- Bucuria simplă a decăderii/Pure joy of the decay
creart Gallery 20:00 – 01:00 ROOMS
Cube 19:00 – 06:00 Am Fotografii
EASTWARDS PROSPECTUS 19:00 – 03:00 NU SE TRADUCE
ETAJ artist run space 19:00 – 07:00 KAKOTOPIA
Forma9 19:00 – 02:00 Oglinzi
Galateea Contemporary Art 19:00 – 02:00 JUDIT CRĂCIUN – ”METAFORME – eșantioane ale unor concepte plastice”
Galeria Anca Poterasu 19:00 – 03:00 Aria Mineralia
Galeria CONTEMP 00:00 – 00:00
Galeria Contrast 18:00 – 04:00 Centenarul Marii Uniri
GALERIA DE ARTA CONTEMPORANA SI DESIGN GALATECA 19:00 – 01:00 We are connected / Desen si vesmant urban la Galateca / Mircea Moroianu
Galeria Mobila 19:00 – 02:00 Antistatic pe Eminescu @ Galeria Mobila
Galeria Nicodim 19:00 – 01:00 Trent Harris: Mondo Utah
Galeria Posibilă 19:00 – 03:00 Salon für Kunstbuch. Cărți selectate.
GALERIA ROMANĂ 19:00 – 02:00 Atelier Roma-Milita Sion
Galeria Romniceanu 20:00 – 02:30 Lumea cu fundul în sus
Galeria Sector 1 19:00 – 00:00 Norbert Filep/expoziție personală „Mapping the paper”
Galeriile Carol 19:00 – 02:00 Afinități elective
Gallery 21:00 – 00:00 ARMY LANDH
Gallery 21:00 – 00:00 Fantezii textile – atelier de serigrafie
Go Art Projects Pop-Up 19:00 – 03:00 59,99 de bariere se legănau pe o pânză de păianjen
Goethe-Institut Bukarest, Pavilion 32 19:00 – 03:00 Games and Politics
Grund Art Space 19:00 – 23:59 Experiment
H’art Gallery 19:00 – 15:00 Giuliano Nardin – 001
Imbold, Galeria – Acuarela 19:00 – 01:00 Retrospectiva 2018
Instituto Cervantes 21:00 – 03:00 Arhitecturi Pictate /Arquitecturas Pintadas
Institutul Balassi – Institutul Maghiar din Bucuresti 19:00 – 03:00 Confluențe 2
Institutul Francez din București 19:00 – 22:00 Monumente în mișcare – Barbarul
LABORNA Contemporary Art Gallery 19:00 – 03:00 The Happiness Recipe/ Ciprian Paleologu/ a 10-a etapă a Proiectului UMAN
LINOTIP – Centru Independent Coregrafic 19:00 – 01:00 Exposing Movement
Macaz 19:00 – 02:00 Inegal: istorii personale
Mobius Gallery 19:00 – 03:00 Golul și Bulina
Muzeul de Artă Modernă și Contemporană Pavel Șușară 21:00 – 00:00 Proiecție film ”Comoara naivă”, regizor Copel Moscu
Muzeul de Artă Modernă și Contemporană Pavel Șușară 21:00 – 00:00 Semne, efigii, viziuni
MUZEUL NATIONAL AL LITERATURII ROMANE 20:00 – 22:00 Despre Litera si Semn
Muzeul Național de Artă Contemporană 00:00 – 00:00
Nadina Pascariu Gallery 19:00 – 00:00 Jurnaliera din Noptieră
Observator3 19:00 – 22:00 Domesticated water
Pop Up Gallery by Amway 19:00 – 02:00 Artistry Studio Gallery
Qreator by Iqos 19:00 – 03:00 Platonic Forms by Obie Platon
Rezidența BRD Scena9 19:00 – 03:00 Cultura artist-run – critică, rezistență, evadare
Rotenberg – Uzunov Art Gallery 19:00 – 03:00 Mircea Roman – Fățuitorul de suflete
Sala Teatrelli (creart) 21:00 – 22:00 Celelalte Cuvinte – concert acustic
Salonul de proiecte 19:00 – 23:00 Where do we go from here?
sandwich 20:00 – 01:00 a chaotiC MutaTion, a cAnvas Leak
Sfintilor nr. 6 19:00 – 03:00 Liminal
Teatrul Evreiesc de Stat 18:30 – 02:00 Povestea Ritei
Teatrul Odeon, Galeria Odeon 21:00 – 01:00 Mari maeștri ai picturii românești
The Hive 19:00 – 02:00 Meet The Hive
UNAgaleria 19:00 – 05:00 Extension+
UnSpațiu 19:00 – 03:00 Hidden In The Blinding Light

https://www.facebook.com/events/327219167826587/
____

On Friday, 5th of October, we meet for The White Night of the Art Galleries!

A new edition of The White Night of the Art Galleries invites the public in the participant cities to cover a night journey in the company of contemporary art! Opening days, performances, alternative spaces, art galleries, and artist studios, all together generate each year a new map of the cities in which this event takes place.
Prepare yourself for a cultural journey on Friday, 5th of October starting with 19:00 until late at night in the cities: Bucharest, Arad,Brașov, Cluj Napoca, Craiova, Iași, Miercurea Ciuc, Petrila, Reșița, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Târgu Mureș and Timișoara!

NAG National program initiated and coordinated by Ephemair Association is developed with the support of BRD Groupe Societe Generale in the participant cities by their local partners.

In Bucharest the cultural journey will be brought to you by more than 70 participants like art galleries, cultural institutes, alternative spaces and artist studios.

Details can be found on www.noapteagaleriilor.ro and on the telephone app NAG (available for Android and IOS).

Detalii Eveniment

Data:
Friday 05 October 2018

Program:
19:00 - 03:00

Orasul:
București

Abonează-te la Newsletterul Gokid! Fii la curent cu evenimentele importante pentru copii din București!
DISTRIBUIE

EVENIMENTE SI ACTIVITATI LA CARE MERGEM CU COPILUL