Festivalul Internațional de Statui Vivante 2018

25-26 May 2018
București

60 de statui vivante din România, Portugalia, Spania, Germania, Anglia, Olanda, Macedonia, Ucraina vor evolua în cadrul celei de a 8-a ediție a FISV.

Ceea ce face ca ediția din acest an să fie una cu totul excepțională este dimensiunea educativă pe care ne-am dorit-o. Dincolo de reprezentațiile invitațiilor și ale Teatrului Masca, Festivalul din acest an se consitutie într-un adevărat eveniment cultural-educativ. În spațiul festivalului va exista o zonă dedicată educației culturale: expozitii foto, expozitii de costume de Living statues, proiectii video și spații de documentare cu materiale informative despre teatrul outdoor și statuia vivantă, demonstatii de machiaj.
Vino la Festivalul Internațional de Statui Viante. Evenimentul unde teatrul de stradă este adus la superlativ. Intrarea este liberă!

Program 25 mai 

17:40 -18:20 / 18:40 -19:20 / 19:40-20:20 / 20:40-21:00
România Teatrul Masca – Strigătele Parisului

Vânzătoarea de chibrituri, Vânzătorul de panglici,Vânzătorul de orvietan, Vânzătoarea de mături, Aprinzătoarea de felinare, Vânzătoarea de ouă, Cântăreața, Dantelăreasa, Spălătoreasa, Vânzătoarea de dulciuri,Vânzătorul de oale și tigăi, Vânzătoarea de pește, Modista, Plăpumăreasa, Vânzătorul de otrăvuri pentru șobolani.

18:00-18:40 / 19:00-19:40 / 20:00-20:40 / 21:00-21:40
Portugalia: Helena Reis& Ana Torrie – Mr. Chocolate ( Domnul de ciocolată)
Spania: Francisco Aquado Anonuevo – Manuscrito ( Manuscrisul)
Olanda: Leveden Theater – Goddes of Agriculture ( Zeița Agriculturii), Heart Conquering ( Cuceritorii de inimi), Mademoiselle perfum ( Domnișoara parfum), Prince Charming ( Prințul fermecat), Snow-White ( Albă ca Zăpada)The Angel ( Îngerul), The Host
(Gazda), The Photographer ( Fotograful).
Ucraina: ArtelMYTH – B-Boy ( Băiatul B), Yaroslavna, Kosak, Assistant Governor ( Asistentul Guvernatorului),Levitating Alladin ( Alladin) Mr. Showtime ( Flașnetarul francez), Mr. &Mrs. Steam ( Domnul și Doamna Abur),Governor (Guvernatorul), One day in the Life of Ukrainians ( O zi din viața ucrainenilor), Concordia ( Zeița concordia)

18:20-19:00 / 19:20- 20:00 / 20:20-21:00 / 21:20:22:00

Spania: Alucinarte Animacion Teatral – The Odd Lady ( O doamnă stranie), The Secretary ( Secretara), The Angel ( Îngerul), The Cyclist (Biciclistul)
Spania: Gardens Theatre- Rosita
Spania:Antonio Santos: Guitar Hero
UK:David French – He who is Red ( Omul roșu)
Olanda:Beeldje.nl – Pesefona ( Zeița Lumii umbrelor), Fille ( Fetița), Mary Poppins
Spania: Maria Teresa da Rocha – Music Box ( Cutia Muzicală)
Germania: Johnman – CandyMan ( Omul Bomboană)
Olanda: PaSSaR Performing Arts – Water carrier ( Băiatul cu apa), Meditating Buddha (Buddha meditând)

Program 26 mai 

17:40 -18:20 / 18:40 -19:20 / 19:40-20:20 / 20:40-21:00
România Teatrul Masca – Strigătele Parisului

Vânzătoarea de chibrituri, Vânzătorul de panglici,Vânzătorul de orvietan, Vânzătoarea de mături, Aprinzătoarea de felinare, Vânzătoarea de ouă, Cântăreața, Dantelăreasa, Spălătoreasa, Vânzătoarea de dulciuri,Vânzătorul de oale și tigăi, Vânzătoarea de pește, Modista, Plăpumăreasa, Vânzătorul de otrăvuri pentru șobolani.

18:00-18:40 / 19:00-19:40 / 20:00-20:40 / 21:00-21:40
Olanda: Leveden Theater – Goddes of Agriculture ( Zeița Agriculturii), Heart Conquering ( Cuceritorii de inimi), Mademoiselle perfum ( Domnișoara parfum), Prince Charming ( Prințul fermecat), Snow-White ( Albă ca Zăpada)The Angel ( Îngerul), The Host
(Gazda), The Photographer ( Fotograful).
Ucraina: ArtelMYTH – B-Boy ( Băiatul B), Yaroslavna, Kosak, Assistant Governor ( Asistentul Guvernatorului),Levitating Alladin ( Alladin) Mr. Showtime ( Flașnetarul francez), Mr. &Mrs. Steam ( Domnul și Doamna Abur),Governor (Guvernatorul), One day in the Life of Ukrainians ( O zi din viața ucrainenilor), Concordia ( Zeița concordia)

18:20-19:00 / 19:20-20:00 / 20:20-21:00 / 21:20-22:00
Spania: Alucinarte Animacion Teatral – The Odd Lady ( O doamnă stranie), The Secretary ( Secretara), The Angel ( Îngerul), The Cyclist (Biciclistul)
UK:David French – He who is Red ( Omul roșu)
Macedonia: Teatrosk Theater – Double Bass ( Contrabasul)
Germania: Johnman – CandyMan ( Omul Bomboană)
Spania: Maria Teresa da Rocha – Music Box ( Cutia Muzicală)
Portugalia: Nuno Faria – Fernando Pessoa
Portugalia: Carlos Ferreira – Eca de Quieros
Portugalia: Carolina Dias – Selling Portuquese ( Vânzătoarea ambulantă)
Portugalia: Strapafourd – Cabaret

Detalii Eveniment

Perioada:
25-26 May 2018

Ora incepere:
17:30

Orasul:
București

Detalii Locație

Parcul Alexandru Ioan Cuza

Oraș:
Bucuresti

Adresa:
Strada Liviu Rebreanu/Baba Novac/Nicolae Grigorescu

Abonează-te la Newsletterul Gokid! Fii la curent cu evenimentele importante pentru copii din București!
DISTRIBUIE

EVENIMENTE SI ACTIVITATI LA CARE MERGEM CU COPILUL